Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Butle nad Strzyżą

Porzucone butle nad StrzyżąPorzucone przy potoku butle z nieznaną zawartością zaniepokoiły jednego z mieszkańców. Mężczyzna powiadomił o wszystkim straż miejską. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i wezwali na miejsce straż pożarną.

Czwartek, 11 stycznia. Kilka minut po godzinie 10.00 na alarmowy numer 986 zadzwonił pewien mężczyzna. Poinformował, że w rejonie ulicy Reja na trawniku przy potoku Strzyża leżą dwie butle. Miał obawy, że pojemniki mogą zawierać jakiś niebezpieczny gaz.

Na miejsce pojechał patrol z Referatu II. Funkcjonariusze szybko dostrzegli dwie białe butle. Opis na etykietach wskazywał, że w pojemnikach jest tlen medyczny. Czy tak rzeczywiście było, mogli sprawdzić tylko specjaliści wyposażeni w odpowiedni sprzęt.

Mundurowi za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali straż pożarną i zabezpieczyli teren. Przybyli na miejsce strażacy sprawdzili zawartość butli. Okazało się, że zgodnie z opisem na etykietach w środku rzeczywiście był tlen medyczny. Pojemniki zostały opróżnione i przekazane do utylizacji.