Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Butelką w głowę

Butelką w głowę

Funkcjonariusze Straży Miejskiej interweniowali wobec agresywnej kobiety, która rozbiła butelkę na głowie mężczyzny.

W dniu 15.08 około godziny 11:50 strażnicy z Referatu III patrolujący ul. Kochanowskiego na gdańskim Wrzeszczu zostali poproszeni przez jednego z przechodniów o interwencję, ponieważ, jak twierdził mężczyzna, został on pobity przez kobietę w różowej bluzie. Poszkodowany pokazał w jakim kierunku oddaliła się sprawczyni, dzięki czemu mundurowi po kilku minutach zlokalizowali rzekomą napastniczkę.

Podczas próby podjęcia rozmowy przez funkcjonariuszy z grupą osób, w której znajdowała się domniemana agresorka, podejrzana o pobicie kobieta zaczęła biec w stronę poszkodowanego mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast udali się za nią. Gdy mundurowi dojechali do miejsca gdzie pozostał poszkodowany widzieli jak kobieta uderza zgłaszającego pobicie butelką po piwie.

W związku z zaistniałą sytuacją strażnicy wezwali na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego znajdującego się na gdańskiej Zaspie, a sprawczyni – młoda kobieta, zachowująca się wulgarnie, od której było czuć woń alkoholu – została przekazana do dyspozycji przybyłego na miejsce patrolu Policji.