Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Brętowo: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami

Brętowo: Prezydent rozmawiał z mieszkańcamiJuż 51 raz Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, spotkał się z mieszkańcami. Tym razem gospodarska wizyta odbyła się w poniedziałek, 25 maja, w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 24 przy ul. Leśna Góra 2.

Głównymi tematami poruszanymi w trakcie spotkania były przede wszystkim zagadnienia infrastrukturalne. Prezydent przypomniał mieszkańcom o inwestycjach zrealizowanych przez miasto na terenie Brętowa. Były to m.in. przystanek Pomorskiej Koeli Metropolitalnej (która w tym roku będzie uruchomiona), linie tramwajowe i drogi w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej III C, zbiornik retencyjny Jasień, boisko przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 24 przy ul. Leśna Góra 2 (także przebudowa instalacji centralnego ogrzewania i ciągu komunikacyjnego przy placówce), budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Karskiego.

Prezydent Paweł Adamowicz poinformował też o zamiarze rozpisania konkursu na budowę dwóch przedszkoli w Brętowie. Z planowanych inwestycji prezydent przypomniał o przebudowie sieci ciepłowniczej w ulicy Leśna Góra.

W spotkaniu uczestniczyły także reprezentacje wielu miejskich instytucji – między innymi straży miejskiej. Przy naszym stoliku można było porozmawiać z funkcjonariuszami, zgłosić potrzebę interwencji, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, jak również obejrzeć spoty edukacyjne, które powstały w ramach kampanii „Razem dbamy o Nasze Miasto”.

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie gdansk.pl

[gallery link="file" ids="12669,12670,12671,12672,12673,12674"]