Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Blokady podczas europejskiego dnia bez samochodu? Oczywiście prima aprilis

Blokada kołaStrażnicy nie będą zakładać blokad dla kierowców, którzy nie respektują dnia bez samochodu. Poniższy tekst to tylko primaaprilisowy żart.

Nowatorski sposób gdańskich strażników na popularyzowanie zrównoważonego transportu. Municypalni będą zatrzymywać i unieruchamiać pojazdy jeżdżące po mieście podczas Europejskiego dnia bez samochodu.

W dniu dzisiejszym Leszek Walczak Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku podpisał porozumienie z Donaldem Tuskiem Przewodniczącym Rady Europejskiej w sprawie unieruchamiania pojazdów podczas Europejskiego dnia bez samochodu, obchodzonego 22 września. Awangardowa akcja zostanie poprzedzona kilkutygodniową kampanią informacyjną ostrzegającą przed zgubnymi skutkami spędzania zbyt dużej ilości czasu w aucie. Chcemy pomóc mieszkańcom  w wyzwoleniu ukrytych pokładów solidarności społecznej, która pozwoli pokazać całemu światu, że w Gdańsku dzień bez samochodu nie jest tylko pustym hasłem – mówi komendant Straży. Do akcji będziemy dobrze przygotowani. W najbliższych tygodniach ogłosimy przetarg na zakup dodatkowych blokad – dodaje komendant.

Porozumienie wejdzie w życie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym UE i będzie obowiązywać do czasu osiągnięcia przez Gdańsk Europejskiej Normy Zrównoważonego Transportu na poziomie 5+.