Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bike Festival ze strażnikami

BIKE Festival ze strażnikamiImpreza adresowana do miłośników aktywnego, ekologicznego i zdrowego wypoczynku odbyła się w ostatni weekend w centrum wystawienniczo-kongresowym Amber Expo. W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku.

Oprócz przewodniego tematu jakim były nowości rynku rowerowego, na odwiedzających czekało wiele dodatkowych atrakcji. Mowa tu przede wszystkim o konkursach, w których można było wygrać markowe rowery, profesjonalne stroje i akcesoria rowerowe (m.in: okulary i kamerki sportowe) czy karnety na różnego rodzaju treningi.

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki, którzy byli obecni na imprezie zadbali o rozrywkę dla najmłodszych, dla których przygotowali miasteczko ruchu drogowego. Nieco starsi mogli spróbować swoich sił na profesjonalnym symulatorze jazdy.

[gallery link="file" ids="12408,12409,12410"]

Bike Festiwal jest częścią dużego projektu o nazwie Free Time Festiwal, w ramach którego znalazły się również: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Kajak-Expo, Baltic Games oraz Festiwal Smaku Food Trucków.

Więcej informacji o tegorocznym Bike Festiwal można znaleźć TUTAJ.