Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bieg 5 Mil

Bieg 5 MilPięcioosobowa reprezentacja gdańskich strażników na trasie VI Biegu 5 Mil. Impreza odbyła się w Porcie Wojennym w Gdyni. O puchar dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych rywalizowało ponad 600 biegaczy.

Bezchmurne, czwartkowe niebo i lekkie podmuchy wiatru oznaczały, że bieg nie będzie należał do najłatwiejszych. O godzinie 11.00 przed okrętem ORP „Generał Kościuszko” ponad 600 zawodników czekało na sygnał do startu. Byli wśród nich strażnicy z Klubu Biegowego Straży Miejskiej w Gdańsku: Martyna Grzesiuk (Referat Profilaktyki), Iwona Gruchała (Referat Kadr), Paweł Nadowski (Referat Profilaktyki), Piotr Fiłonowicz (psycholog), Robert Kacprzak (młodszy inspektor ds. kontaktu z mediami). Do pokonania był dystans 5 mil morskich (9260 metrów) wzdłuż nabrzeża Portu Wojennego w Gdyni.

Wśród naszych reprezentantów najlepsza okazała się Martyna Grzesiuk. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w biegu. Pierwszy raz wystartowałam w zawodach rozgrywanych na zwykle niedostępnym terenie. Było gorąco i biegło się niełatwo, ale trasa rewelacyjna! Bieg wśród okrętów bojowych to wrażenia, które trudno opisać – mówi Martyna Grzesiuk. Przygotowuję się do startu w kolejnym maratonie. Udział w tego typu imprezach to najlepszy trening – dodała.

Bieg 5 MilIwona Gruchała pierwszy raz wzięła udział w imprezie biegowej. Bardzo dziękuję wszystkim żołnierzom za doping. Cieszę się, że mimo upału zdołałam dotrzeć do mety. Na pewno nie był to mój ostatni start. Niesamowicie biegło się wśród okrętów - mówi Iwona Gruchała.

Była to szósta edycja Biegu 5 Mil, którego organizatorami są: Gdyński Dywizjon Okrętów Bojowych oraz Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej RP. Wśród mężczyzn dystans 5 mil morskich (9260 metrów) przebiegł najszybciej szeregowy Patryk Błaszczyk z 1 Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku w czasie 0:29:08, a pierwszą kobietą na mecie była szeregowy Izabela Trzaskalska z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu z czasem 0:31:26. Bieg ukończyło 550 osób.