Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bezpiecznie w drodze do szkoły

Autor: Marta Drzewiecka
Po raz kolejny gdańscy strażnicy będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych uczniów. Wytłumaczą im zasady obowiązujące na drodze, pomogą w przejściu na drugą stronę ulicy i będą reagować na wykroczenia popełniane w sąsiedztwie placówek oświatowych. Mundurowych będzie można spotkać przy 17 szkołach podstawowych w różnych częściach naszego miasta.
Strażnik i uczniowie podczas zajęć profilaktycznych Bezpieczna droga do szkoły

Akcję „Bezpieczna droga do szkoły” gdańska straż miejska prowadzi już od wielu lat. W tym roku nasze działania będą trwały od 1 do 16 września. Funkcjonariusze będą zwracać baczną uwagę na potencjalne zagrożenia w rejonie placówek oświatowych. Zabezpieczą też okolice przejść dla pieszych, tak aby najmłodsi uczniowie mogli bez problemu dotrzeć do swoich szkół.  

Nie będzie to jedyne zadanie strażników. W ramach prowadzonej akcji mundurowi przypomną dzieciom i rodzicom właściwe zasady poruszania się po ulicach i będą reagować na wykroczenia drogowe w bezpośrednim sąsiedztwie placówek oświatowych.

autochodzik zajęcia z dziećmi

Nasi funkcjonariusze spotkają się również z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. Strażnicy z Referatu Profilaktyki będą prowadzić spotkania dla dzieci z klas 0 i I, podczas których ich uczestnicy nauczą się, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz zapoznają się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego i najważniejszymi znakami drogowymi. Mundurowi podczas zajęć wykorzystają zestaw "Autochodzik".

Dodatkowo w dniach 1 i 2 września strażnicy miejscy wezmą udział we wspólnych działaniach z Policją, których celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny.