Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Bezpieczne wakacje w siedzibie straży
Bezpieczne wakacje w siedzibie straży

W wakacje nie powinno być miejsca na nudę. Jak zatem spędzić czas wolny od zajęć ciekawie, pożytecznie i bezpiecznie? Pomysł na to mieli wychowawcy ze Szkoły Podstawowej Nr 15 przy ulicy Smoluchowskiego w Gdańsku. W ramach akcji „Lato” przygotowali dla swoich podopiecznych półkolonie pod hasłem „Przygoda z Piętnastką”. Jedna z zaplanowanych tras wędrówek  po Gdańsku wiodła prosto do siedziby Straży Miejskiej...

We wtorek 1 lipca przed południem odwiedziła nas 28-osobowa grupa młodych ludzi. Byli to uczniowie z klas 0-6, jak również kilkoro dzieci, które dopiero rozpoczną naukę w SP Nr 15. Zaproponowaliśmy im zajęcia profilaktyczne z cyklu „Bezpieczne wakacje”. Uczestnicy spotkania dyskutowali z funkcjonariuszami z Referatu Profilaktyki o tym jak właściwie zachowywać się między innymi na plaży, kąpielisku, ulicy, placu zabaw, podczas jazdy na rowerze oraz w kontaktach z obcymi osobami i ze zwierzętami. Uczniowie obejrzeli też film edukacyjny „Mój przyjaciel Rex”.

Półkolonie „Przygoda z Piętnastką” odbywają przez pierwszy tydzień wakacji. Ich głównym celem jest przeciwdziałanie nudzie oraz agresji, ale chodzi też o promowanie sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Uczniowie biorą udział w ciekawych, plenerowych przedsięwzięciach. W ramach zabawy w podchody na terenie szkoły, każdy z nich zdobył już umiejętność „Skauta Piętnastki”. Na plaży młodzi ludzie szukali skarbów morskich. A przed nimi jeszcze między innymi zajęcia, dzięki którym powinni docenić piękno okolicy.

[gallery link="file" ids="10882,10883,10884"]