Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Bezpieczna sobota ze strażnikami miejskimi
Bezpieczna sobota ze strażnikami miejskimi

Setki gości: najmłodszych, nieco starszych oraz całkiem dorosłych pojawiły się w sobotnie popołudnie na festynie, którego współorganizatorem była Straż Miejska w Gdańsku. Funkcjonariusze promowali właściwe zachowania na drodze, uczyli zasad ruchu drogowego, rozdawali też odblaski. Każdy mógł wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjny upominek. Impreza była częścią prewencyjnej akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Zabawa w Centrum Handlowym „Auchan” przy ulicy Szczęśliwej trwała cztery godziny. Dla najmłodszych strażnicy przygotowali „Autochodzik”. Do dyspozycji maluchów były wykonane z materiału pojazdy, znaki drogowe oraz sygnalizatory. Dzięki nim można się uczyć podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Nieco starsi mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz znajomość przepisów, zasiadając za kierownicą symulatora jazdy. Natomiast do dyspozycji tych, którzy chcieli się trochę poruszać, było rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego.

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki nie tylko uczyli właściwych zachowań na jezdni i chodniku. Byli też ekspertami w konkursach o bezpieczeństwie, w których mógł wziąć udział każdy. Do wygrania były atrakcyjne nagrody (m.in. rower oraz odtwarzacze mp3, ufundowane przez Centrum Handlowe). Strażnicy rozdali uczestnikom zabawy opaski i kamizelki odblaskowe.

[gallery link="file" ids="11160,11161,11162"]