Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bezpieczna droga do szkoły

Autor: Robert Kacprzak
Wraz z początkiem września rozpoczął się rok szkolny. Nad bezpieczeństwem uczniów w drodze na lekcje będą czuwać strażnicy miejscy. Mundurowi pojawią się na przyszkolnych przejściach dla pieszych. Będą między innymi pomagać najmłodszym prawidłowo przekraczać jezdnię, a także dyscyplinować kierowców łamiących przepisy.
Bezpieczna droga do szkoły

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” potrwa do 13 września. Strażnicy szczególnym nadzorem obejmą 18 gdańskich placówek oświatowych. Funkcjonariusze będą pojawiać się w pobliżu przyszkolnych przejść dla pieszych i czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych uczniów.

To jednak nie jedyne zadanie mundurowych. Strażnicy w ramach akcji będą między innymi: uczyć dzieci i rodziców właściwych zasad poruszania się po ulicach, reagować na wykroczenia drogowe oraz zwracać uwagę na nieprawidłowości w infrastrukturze przyszkolnej. Dodatkowo mundurowi przeprowadzą zajęcia profilaktyczne, w czasie których najmłodsi poznają praktyczne zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Organizatorem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Działania 19 pomorskich straży koordynuje Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim.