Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Bez prawa jazdy za zakazem ruchu
Autor: Marta Drzewiecka
Pewien 32-latek postanowił przetestować samochód. Wybrał w tym celu ulicę, na której obowiązuje zakaz ruchu. Przyłapany przez strażników na gorącym uczynku próbował uciec. Jak się okazało, mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy. Za złamanie przepisów drogowych i brak wymaganego dokumentu otrzymał mandat.
B1 ul. Notecka 1200px


Środa, 20 lutego. Była godzina 15.20. Funkcjonariusze z Referatu V patrolowali ulicę Notecką. W pewnej chwili zauważyli samochód, który nie dostosował się do znaku zakazu ruchu w obu kierunkach.

Na nasz widok prowadzący pojazd gwałtownie zawrócił i zaczął uciekać. Udaliśmy się za nim. Mężczyzna zatrzymał auto na parkingu. Wtedy do niego podeszliśmy i poprosiliśmy o prawo jazdy – opowiada młodszy specjalista Maciej Elijasz.

Okazało się, że kierowca nie ma przy sobie wymaganego dokumentu. 32-latek przyznał się, że doskonale wiedział o zakazie ruchu na ulicy Noteckiej, ale chciał przetestować swój samochód. Strażnicy wezwali na miejsce patrol policji. 

Policjanci potwierdzili, że mężczyzna ma uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Za niedostosowanie się do znaku drogowego oraz brak dokumentów 32-latek został ukarany mandatem.