Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

„Baw się i odpoczywaj bezpiecznie"

„Baw się i odpoczywaj bezpiecznie"

Straż Miejska w Gdańsku organizuje letnią akcję profilaktyczną.

 Już w najbliższą sobotę zapraszamy na plażę w Gdańsku Brzeźnie. Strażnicy z Referatu Profilaktyki zagwarantują wszystkim aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w myśl idei „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Podczas akcji przeprowadzone zostaną zajęcia z podstaw samoobrony dla kobiet. Dla najmłodszych plażowiczów przygotowano pluszowe Miasteczko Ruchu Drogowego, które jest wakacyjną wersją programu profilaktycznego „Autochodzik – bezpieczeństwo na drodze dla najmłodszych” realizowanego przez Straż Miejską w Gdańsku. Podczas symulacji jazdy dzieci zapoznają się z najważniejszymi zasadami ruchu drogowego. W czasie zajęć funkcjonariusze będą udzielali informacji o tym co zrobić, aby ustrzec się ryzykownych zachowań w okresie wakacyjnym.

Celem akcji jest wzrost poczucia bezpieczeństwa zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów przybywających latem w Gdańsku.

Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy z MOSiR w Gdańsku oraz wspierane przez Stowarzyszenie na rzecz ratownictwa ADIUTARE, oraz Pomorski Klub Okinawa Shorin Ryu Karate.

Miejsce kursu: plaża  Gdańsk - Brzeźno Czas trwania kursu: od 15.06.2013-20.07.2013 oraz 19.08.2013 – 31.08.2012 Realizacja:  2 razy w tygodniu wtorki i soboty w godz. 9 – 12. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowych informacji na temat akcji udziela:

Kierownik Referatu Profilaktyki – Agnieszka Solecka

Dowódca zmiany – Adrian Litwiński

ul. Elbląska 54/60, 80-724 Gdańsk Tel/fax: 058 301 30 11 wew. 116 lub 117 E-mail: profilaktyka@strazmiejska.gda.pl