Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Baw się dobrze z wyobraźnią

W ciągu najbliższych kilku tygodni Gdańsk będzie miejscem spotkań dla dziesiątków tysięcy kibiców piłki nożnej. Strażnicy miejscy zachęcają do zachowania rozsądku podczas futbolowego święta.

8 czerwca rozpoczynają się Piłkarskie Mistrzostwa Europy, które potrwają niespełna miesiąc, do 1 lipca. Straż Miejska będzie troszczyć się o ład i porządek, zarówno kibiców przybywających z odległych zakątków Polski i Europy, jak również mieszkańców Gdańska.

Wszystkich świętujących chcemy zachęcić do zachowania rozsądku w czasie zabawy – mówi Leszek Walczak, Komendant Straży. Zależy nam, by mistrzostwa przebiegały w przyjaznej atmosferze i dlatego przedkładamy działania profilaktyczne nad prewencyjne – dodaje.

Kampania „BAW SIĘ DOBRZE Z WYOBRAŹNIĄ” rusza 6 czerwca. W autobusach i tramwajach zostaną umieszczone plakaty przedstawiające zagrożenia, negatywne zachowania, oraz nierozsądne pomysły jakie mogą kiełkować w głowach fanów, gdy oddani bez reszty zabawie, zapomną o zachowaniu rozwagi i ostrożności.

Rozwinięciem projektu będą specjalne ulotki w formie harmonijki mogącej służyć jako wachlarz lub kołatka. Będą one rozdawane w rejonie Strefy Kibica. Na ulotkach zamieszczone zostaną również numery alarmowe instytucji zajmujących się pomocą osobom nadużywającym alkoholu i narkotyków.

Kampania dofinansowana jest ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

[gallery link="file" columns="2" include="5969, 5968"]