Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bądź "Happy" ze Strażą Miejską

Bądź „Happy” ze Strażą Miejską

Jest to bez wątpienia możliwe kiedy siły połączą strażnicy z Referatu Profilaktyki, dzieci z z gdańskiego Przedszkola nr 62, a także wokalista – Pharrell Williams!

Wszystko zaczęło się od kompozycji artysty zatytułowanej "Happy", która jest przebojem dyskotekowych parkietów. Bardzo szybko w serwisach internetowych umożliwiających umieszczanie materiałów wideo zaczęły pojawiać się krótkie filmy ukazujące ludzi, którzy tańczą do tego utworu.

Radio Gdańsk postanowiło przyłączyć się do tanecznej akcji i zachęcić słuchaczy do przesyłania, krótkich i oczywiście roztańczonych 20-sekundowych filmików.

Temat błyskawicznie podchwycili funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej, którzy postanowili wspólnie z Przedszkolem nr 62 – "Kraina Bajek" mieszczącym się w Gdańsku przy al. Rzeczypospolitej 5 zorganizować taneczne show.

Materiał został nagrany 6 lutego i na pewno nie powstałby gdyby nie fantastyczne umiejętności przedszkolaków oraz niesamowita energia kadry pedagogicznej, której cierpliwość i wytrwałość jest bez wątpienia godna pozazdroszczenia. Maskotka Straży Miejskiej w Gdańsku – Lew Leoś – także spełniła swoje zadanie. Efekty wspólnej roztańczonej pracy możecie obejrzeć na profilu YouTube Radia Gdańsk – link do materiału.