Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Babcia pod wpływem

Babcia pod wpływemWtorkowy wieczór na Przeróbce. Plac zabaw. Na nim kobieta z dzieckiem. Mogłoby się wydawać, że to sytuacja jakich wiele. I rzeczywiście, nie byłoby w niej niczego szczególnego, gdyby nie fakt, że chłopiec miał niespełna trzy lata, a jego babcia w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.

24 lipca. Około godziny 19:30 ktoś zadzwonił na numer 986. Poinformował o sprawowaniu opieki nad dzieckiem przez nietrzeźwą kobietę. We wskazane miejsce pojechał patrol z Referatu V.

Na placu zabaw zastaliśmy panią, która miała pod opieką niespełna trzyletniego chłopca. 64-latka sprawiała wrażenie, jakby faktycznie piła wcześniej alkohol. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy patrol policji, który po przybyciu na miejsce przejął od nas prowadzenie dalszych czynności – opowiada młodszy strażnik Paulina Klamrowska.

Dziecko trafiło pod opiekę matki. Natomiast babcia została przewieziona do komisariatu i tam przebadana alkomatem.

Kobieta miała w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. W związku z podejrzeniem popełnienia przez nią wykroczenia z art. 106 Kodeksu wykroczeń, dostała wezwanie na komisariat – mówi aspirant Karina Kamińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Dodaje, że w tej sprawie najprawdopobniej przygotowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie 64-latki.

art. 106 Kodeksu wykroczeń: Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.