Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Akcja Oznakowanie

Akcja OznakowanieWiosna to między innymi czas porządków i odnawiania. Strażnicy miejscy rozpoczęli przegląd pionowego i poziomego oznakowania dróg. Informacje o ewentualnych brakach oraz potrzebach zostaną przekazane zarządcom, tak by mogli szybko uzupełnić to, czego nie ma, a co być powinno…

Akcja „Oznakowanie” rozpoczęła się w piątek 25 marca i potrwa do czwartku 31 marca. Prowadzą ją mundurowi z Referatu IV w dzielnicach: Przymorze Małe, Przymorze Wielkie oraz Żabianka- Wejhera- Jelitkowo- Tysiąclecia.

By poprawić stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym mieście, funkcjonariusze zwrócą uwagę na stan oraz potrzebę odnowienia linii, pasów, kopert, piktogramów i innego niezbędnego oznakowania. Sprawdzą też, czy nie brakuje znaków pionowych i czy nie wymagają one naprawy lub uzupełnienia.

Po zakończeniu tych działań powstanie dokument z uwagami, który trafi do Działu Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Prowadząc akcję „Oznakowanie”, strażnicy skontrolują też, czy kierowcy aut zaparkowanych na kopertach dla osób niepełnosprawnych mają odpowiednie identyfikatory.