Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Akcja ''Infrastruktura'' z sukcesami!

Akcja ''Infrastruktura'' z sukcesami!Kontrole skupów złomu jakie miały miejsce w dniu wczorajszymi przyniosły efekty, którymi już zajmują się funkcjonariusze Policji.

Tym razem działania pod kryptonimem „Infrastruktura” prowadzone były przez funkcjonariuszy z Referatu II oraz mundurowych ze Straży Ochrony Kolei. Od godziny 8:00 działania kontrole odbywały się w rejonie Olszynki, Wrzeszcza oraz gdańskiego Śródmieścia. Patrole pojawiły się w 10 złomowcach gdzie szczegółowo sprawdzano czy na składowiskach nie znajdują się elementy infrastruktury miejskiej oraz kolejowej. Okazało się, że nie w każdym punkcie przestrzega się reguł prawa.

W skupie złomu mieszczącym się we Wrzeszczu funkcjonariusze natknęli się na elementy, które mogły pochodzić z terenów kolejowych. Mundurowi upewnili się, że mają rację po wezwaniu na miejsce toromistrza. Inspektor potwierdził, że elementy znajdujące się na złomowcu – w tym m.in. suwaki rozjazdu pojedynczego, ściągi glicowe oraz płytki żebrowe – musiały zostać wcześniej bezprawnie zabrane z terenów kolejowych.

W takiej sytuacji sprawa była jasna – na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Policji, którzy przejęli dalsze czynności w związku z zaistniałą sprawą.

[gallery link="file" ids="12041,12042,12043"]