Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Akcja Abonament

Trwa Akcja Abonament, podczas której strażnicy przypominają o obowiązku posiadania abonamentu lub zgody jednorazowej na wjazd w rejon Głównego Miasta.

Chcemy się przekonać, czy mieszkańcy Gdańska rozumieją i stosują się do przepisów o ograniczeniu ruchu. Oprócz samych mieszkańców szczególną uwagę zwrócimy na zachowanie osób przyjezdnych, które często nie znają miejscowych przepisów. W takiej sytuacji czujemy się zobowiązani, aby pomóc zdezorientowanym kierowcom. Udzielamy informacji, kiedy obowiązuje zakaz, gdzie można nabyć zezwolenie, a osoby przyjezdne kierujemy na najbliższe miejsca parkingowe, znajdujące się w okolicach  Starego Miasta – mówi Włodzimierz Jank, kierownik Referatu Dzielnicowego I.

Zakaz poruszania się pojazdami nie obowiązuje w tej strefie w weekendy – od piątku godz. 17.00 do poniedziałku godz. 9.00 oraz w dni świąteczne. Wszystkim zmotoryzowanym, zamierzającym poruszać się po zabytkowym centrum Gdańska przypominamy, że abonamenty uprawniające do poruszania się pojazdów mechanicznych w strefie ograniczonego ruchu, można nabyć w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Elbląskiej 54/60, w okienku kasowym od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 14.30 (przerwa 9.30 – 9.45), w środy: 10.00 – 17.00. Ponadto w miesiącu styczniu abonamenty dodatkowo będą wydawane w dniach wolnych od pracy: 26-27.01.2013 r. w godzinach 9.00 – 16.00.

Zgody jednorazowe są również do nabycia przez całą dobę u dyżurnego w siedzibie Straży Miejskiej.

Abonamenty uprawniające do poruszania się pojazdów mechanicznych w strefie ograniczonego ruchu wydawane są zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Nr XVI/507/2003 z dnia 4 grudnia 2003 r. Więcej informacji w zakładce ABONAMENT.

Poniżej mapa strefy ograniczonego ruchu oraz miejsc parkingowych w Śródmieściu.

[gallery include="6957" link="file" columns="1"]