Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

9 IX - Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży

Trwa XIII edycja ogólnopolskiego Programu STOP18!

Municypalni z Referatu Profilaktyki od 26 sierpnia przeprowadzają wizyty w punktach detalicznych sprzedaży wyrobów tytoniowych. Do końca września strażnicy odwiedzą ponad 150 małych sklepów i kiosków w samym tylko Gdańsku. Wszystko w ramach zajęć Szkoły Odpowiedzialnej Sprzedaży XIII ogólnopolskiej edycji Programu STOP 18!, którego koordynatorem wojewódzkim po raz trzeci jest Straż Miejska w Gdańsku. Do Programu - oprócz straży gdańskiej - przystąpiło dziewięć straży miejskich, tj. Chojnice, Gdynia, Gniew, Kościerzyna, Kwidzyn, Malbork, Sopot, Starogard Gdański, Wejherowo oraz 2 gminne - Choczewo i Człuchów. Strażnicy rozdają ankiety oraz rozmawiają na temat odpowiedzialności w zakresie sprzedaży tytoniu osobom niepełnoletnim. Dodatkowo, z początkiem października ruszają spotkania Straży Miejskiej w Gdańsku z rodzicami dzieci szkół gimnazjalnych mające na celu profilaktykę tytoniową. Takie wizyty będą się odbywać do końca roku szkolnego 2010/2011.

Przypominamy, że za sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim odpowiada sprzedawca, który może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, bądź karą grzywny wymierzonej przez Sąd, nawet do 5000 zł.

Podsumowanie Programu STOP 18! planowane jest na przełomie września i października bieżącego roku. Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Programu STOP18! - www.stop18.pl