Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

761. Jarmark św. Dominika: zmiany w organizacji ruchu

Autor: Robert Kacprzak
To jedna z największych imprez plenerowych w Europie. W związku z jej organizacją konieczne są zmiany na niektórych ulicach Gdańska. Będą one obowiązywać do 24 sierpnia.
Jarmark 761 zmiana organizacji ruchu - 2021-07-16

Tegoroczna edycja Jarmarku św. Dominika rozpocznie się 24 lipca, ale już od tego tygodnia obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Kolejne zostaną wprowadzone w najbliższą sobotę.

Zmiany, które zaczną obowiązywać od 17 lipca:

  • w godz. 10.00–20.00 ulice wyłączone z ruchu kołowego: Tkacka, Kołodziejska, Węglarska, Pańska, Św. Ducha (na odcinku od ul. Złotników do ul. Bosmańskiej), Szeroka (na odcinku od ul. Latarnianej do ul. Bosmańskiej), Grobla I-IV, Straganiarska (na odcinku od ul. Grobla III do ul. Warzywniczej). W godz. 20.00-10.00 wjazd na podstawie identyfikatorów SOD, SOD + wydawanych przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.
  • ulica Korzenna na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Na Piaskach będzie jednokierunkowa w relacji do ul. Na Piaskach. Objazd będzie możliwy ulicami Na Piaskach, Wielkie Młyny, Rajską, Heweliusza. W związku z planowanym otwarciem Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie część Jarmarku będzie odbywać się pomiędzy ul. Rajską i Korzenną. Na jezdni ulicy Korzennej będą zlokalizowane stoiska.
jarmark 761 mapka 01
Źródło: Międzynarodowe Targi Gdańskie (jarmarkswdominika.pl)

Przypominamy też, że w miniony poniedziałek zmieniła się organizacja ruchu w rejonie ulic Długie Ogrody, Łąkowej i Szafarnia. Od 12 lipca obowiązują tam następujące zmiany:

  • ul. Szafarnia od wjazdu do parkingu podziemnego budynku Waterlane do skrzyżowania z ul. Długie Ogrody jest zamknięta dla ruchu kołowego.
  • ul. Długie Ogrody na odcinku od skrzyżowania z ul. Długa Grobla do skrzyżowania z ul. Łąkową jest drogą jednokierunkową w relacji do ul. Łąkowej. Ruch na odcinku ul. Długie Ogrody od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Szopy odbywa się dwukierunkowo jezdnią południową (obecnie prowadzącą w stronę Podwala Przedmiejskiego).
  • ulice Krowoderska i Św. Barbary są drogami bez przejazdu (brak możliwości wjazdu z ww. ulic na ul. Długie Ogrody).
  • ul. Łąkowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Długie Ogrody do wysokości akademii muzycznej jest drogą jednokierunkową w relacji do ul. Podwale Przedmiejskie.
jarmark 761 mapka 02
Źródło: Międzynarodowe Targi Gdańskie (jarmarkswdominika.pl)

Apelujemy do kierowców, aby zapoznali się z obowiązującymi zmianami, unikali jazdy „na pamięć”, nie ufali bezkrytycznie nawigacji i zwracali uwagę na znaki drogowe.

Czytaj także "Wakacyjna organizacja ruchu w Śródmieściu"