Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
15-letnia uciekinierka złapana

15-letnia uciekinierka złapanaMłodą kobietą zainteresowali się mundurowi w rejonie pustostanu u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Poczty Gdańskiej w Oliwie. Dziewczyna była pod wpływem alkoholu. Utrzymywała że ma 18 lat. Funkcjonariusze nie dali jednak wiary jej wyjaśnieniom. Okazało się, że 15-latka kłamała, nie tylko w kwestii wieku. Nie przyznała się też, że uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W środę 8 lipca przed południem strażnik miejski z Referatu IV oraz dwójka funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IV robili obchód swojego służbowego rejonu. Obok pustostanu przy ulicy Grunwaldzkiej spotkali młodą kobietę, od której czuć było alkohol. Poprosili ją o dokumenty. Dziewczyna twierdziła, że nie ma przy sobie dowodu. Podała mundurowym imię, nazwisko, datę urodzenia i adres zamieszkania. Utrzymywała, że jest 18-letnią gdańszczanką. Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że nastolatka nie mówi prawdy. I nie mylili się.

Młoda kobieta trafiła na komisariat policji. Tam ustalono jej tożsamość. Dziewczyna nazywa się inaczej niż się przedstawiła, ma 15 lat i jest mieszkanką powiatu wejherowskiego. W związku z samowolnym oddaleniem się z placówki opiekuńczo-wychowawczej (na terenie województwa kujawsko-pomorskiego) była poszukiwana przez policję. Nieletnia jest podejrzewana, że przed ucieczką ukradła na terenie tejże placówki biżuterię o wartości ponad 1000 złotych.

Zapadła decyzja o doprowadzeniu dziewczyny do Policyjnej Izby Dziecka. Nastolatka skarżyła się jednak na uraz nogi, dlatego najpierw odwieziono ją na badania do szpitala. Dalsze czynności w sprawie 15-latki prowadzi policja.