XI Olimpiada: Kto najbardziej stanowczo powiedział „Stop smogowi!”?

Emilia Niedziałek, uczennica II klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wygrała XI Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie „Stop Smogowi!”. Drugie miejsce zajęła Agata Freitag ze Starogardu Gdańskiego. Na trzecim znalazł się Marek Gross z Rumi. Finał konkursu odbył się w czwartek 22 marca w Starogardzkim Centrum Kultury.
XI-Olimpiada-finał

Zwyciężczyni zapewniła sobie darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na dowolnie wybrany kierunek studiów. Dostała też laptop, czytnik e-book oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych.

Laureatka II miejsca odebrała rower, tablet i smartfon. Nagrodami za zajęcie III miejsca były: tablet oraz smartfon. Osoby na kolejnych miejscach dostawały tablety, smartfony, czytniki e-book, cyfrowe aparaty fotograficzne oraz zestawy głośnikowe i słuchawkowe.

Zadaniem finalistów IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie było zdiagnozowanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego spalania odpadów oraz zaproponowanie rozwiązań tych problemów. Prezentacje uczestników konkursu oceniła 13-osobowa Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli straży miejskich, Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz Urzędu Miasta Gdańska. Jurorów wspierała czteroosobowa Loża Ekspertów. Liczyła się merytoryczna wartość pracy, innowacyjne podejście do tematu oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.

Do udziału w XI Olimpiadzie zgłosiło się 1315 osób. Ostatecznie w pierwszym etapie konkursu, który odbył się 7 stycznia 2018 roku, do pisania testu zasiadło 924 uczniów z 43 pomorskich szkół. W drugim etapie uczestniczyły 544 osoby. Spośród nich do finału zakwalifikowało się 28 najlepszych. Regulaminowy wymóg złożenia autorskiego projektu w określonym terminie spełniło 25 osób i to one spotkały się w ostatniej rundzie konkursu.

Głównymi organizatorami XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Stop smogowi!” były: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizowały straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa oraz straż gminna z Kościerzyny. Gospodarzem finału konkursu był Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego. Przedsięwzięciu partnerował Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

xi-olimpiada-loga-strazy-gwsh

Honorowy patronat nad XI Olimpiadą sprawowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska.

patroni-honorowi

Więcej informacji, pełna lista finalistów oraz galeria zdjęć na stronie Straży Miejskiej w Gdańsku

O olimpiadzie i problemie spalania odpadów na antenie Radia Kaszebe…