X Olimpiada: Indeks pojechał do Kościerzyny

Sebastian Wicki, uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie wygrał X Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie „Ja, strażnik…”. Drugie miejsce zajęła Maria Kędra z Kwidzyna, trzecie Kacper Nogowski z tego samego miasta. Finał konkursu odbył się w czwartek 16 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Finał-X-Olimpiady-Wiedzy-o-Bezpieczeństwie

Wśród nagród, które odebrał zwycięzca, były: darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na dowolnie wybrany kierunek studiów, laptop, czytnik e-book oraz czek o wartości 1000 złotych.

W ostatnim etapie olimpiady wzięło udział 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Zadaniem każdego finalisty było zdiagnozowanie problemów porządkowych w jego mieście lub gminie oraz przygotowanie propozycji uporania się z tymi uciążliwościami. Jurorzy zwracali uwagę zarówno na merytoryczną wartość koncepcji, jak też na formę prezentacji.

Głównymi organizatorami X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Ja, strażnik…” były: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizowały straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.

Tu znajdziesz więcej informacji o finale X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie