Za nami ferie zimowe

Dla dzieci w województwie pomorskim zakończył się zimowy wypoczynek. Dwutygodniowe ferie były dla nich czasem beztroskiej zabawy i wypoczynku od nauki. Nad ich bezpieczeństwem czuwali między innymi strażnicy miejscy.
strażnik na zajęciach z dziećmi.JPG

Funkcjonariusze podczas zimowej przerwy prowadzili szereg spotkań pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Zajęcia były przeznaczone dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych z klas I – III. W sumie przeprowadzili ponad 100 zajęć dla 1200 dzieci.

strażnik z dziecmi w kamizelkach odblaskowych

Ich tematyka była bardzo zróżnicowana. Uczniowie mogli się między innymi dowiedzieć, jak należy postępować ze zwierzętami oraz uczyli się bezpiecznego korzystania z internetu. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się zajęcia z zestawem „Autochodzik”. Ich celem było przybliżenie dzieciom przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Po zakończonych zajęciach strażnicy wręczali dzieciom opaski odblaskowe.

zajęcia dla dzieci
Podczas spotkań mundurowi opowiadali także dzieciom o potencjalnych zagrożeniach i wskazywali, jak ustrzec się przed konsekwencjami niewłaściwych zachowań. Funkcjonariusze tłumaczyli także, jak bezpiecznie wypoczywać na śniegu i wybierać bezpieczne miejsca do zjeżdżania na sankach lub nartach. W czasie ferii mundurowi patrolowali także miejsca, w których mogły gromadzić się dzieci i zwracali uwagę na ewentualne popełnianie przez nie czynów zabronionych.
Bezpieczne ferie II