Szkolimy się, by skuteczniej przeciwdziałać spalaniu odpadów

29 przedstawicieli 13 pomorskich samorządów wzięło udział w szkoleniu "Pobieranie próbek odpadów paleniskowych w ramach prowadzenia czynności kontrolnych przeprowadzanych przez Straż Miejskie i Gminne oraz pracowników samorządowych". Konferencja odbyła się 27 kwietnia 2019 roku w Kartuzach. Jej uczestnicy mieli okazję podnieść swoje zawodowe kwalifikacje oraz poszerzyć wiedzę z zakresu pobierania próbek odpadów paleniskowych ze spalania paliw stałych pod kątem oceny współspalania odpadów w gospodarstwach domowych.
Szkolenie-Kartuzy-popioły

Strażnicy zapoznali się z wpływem spalania odpadów na jakość powietrza. Poznali aspekty prawne związane z przeprowadzaniem czynności kontrolnych. Zapoznali się też z metodyką pobierania próbek odpadów paleniskowych, co pozwoli im na samodzielne pozyskiwanie materiału do badań.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy samorządowi z Chmielna, Gdańska, Kartuz, Kosakowa, Malborka, gminy Pruszcz Gdański, Pucka, Rumi, Somonina, Sopotu, Ustki, Władysławowa i Żukowa. Szkolenie zorganizował Ośrodek Szkolenia Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego z Jastrzębia Zdroju.