Stan gotowości przed pierwszym dzwonkiem

Co możemy zrobić, aby droga dzieci do szkoły była możliwie najbezpieczniejsza? Jak skutecznie uczyć maluchy unikania ewentualnych zagrożeń? Które metody przekazywania wiedzy najmłodszym przynoszą wymierne efekty? Zastanawiali się nad tym mundurowi z 14 pomorskich straży gminnych i miejskich, które biorą udział we wspólnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
spotkanie-wejherowo

Spotkanie odbyło się w czwartek, 18 sierpnia w Urzędzie Miasta w Wejherowie. Uczestniczyli w nim funkcjonariusze ze straży gminnych w Kobylnicy i Pruszczu Gdańskim oraz miejskich w: Chojnicach, Gdańsku, Gdyni, Kościerzynie, Pruszczu Gdańskim, Pucku, Rumi, Sopocie, Słupsku, Sztumie, Tczewie i Wejherowie.

Było to forum wymiany doświadczeń oraz bank pomysłów. Przyjęty został wspólny plan działania, ustalono jednolite standardy. Zaakceptowano projekt wspólnego plakatu, który promuje edukacyjne przedsięwzięcie.

Kampania „Bezpieczna droga do szkoły” organizowana jest przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. W profilaktycznej akcji bierze udział 19 jednostek z całego regionu.