Razem w trosce o bezpieczeństwo uczniów

Wrzesień to czas, kiedy przy szkołach i na sąsiadujących z nimi drogach licznie pojawiają się dzieci. Najmłodsi korzystają z jezdni, przejść dla pieszych oraz poboczy w grupach lub pojedynczo. Drogę do szkoły i z powrotem uczeń pokonuje każdego dnia, dlatego bardzo ważne jest, aby droga ta była bezpieczna!
Bezpieczna-droga

Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego kolejny raz rozpoczyna kampanię ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Jak co roku funkcjonariusze skontrolują okolice placówek oświatowych. Zweryfikują czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego (ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych), sprawdzą stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wtargnięcie na jezdnię, przyjrzą się też nawierzchni chodników. Informacje o nieprawidłowościach, z których mogłyby wynikać dla uczniów jakiekolwiek zagrożenia, mundurowi natychmiast przekażą zarządcom terenów. Będą ich prosić o jak najszybsze usunięcie usterek.

 

Bardzo ważnym elementem kampanii ,,Bezpieczna droga do szkoły” są wizyty strażników w szkołach. Podczas spotkań edukacyjnych funkcjonariusze przypominają uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach (m.in. jak ważną rolę spełniają odblaski).

Plakat akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Kampania ,,Bezpieczna droga do szkoły” podzielona została na dwa etapy. Od 19 do 30 sierpnia mundurowi sprawdzają stan przyszkolnej infrastruktury, natomiast od 2 do 13 września będą patrolowali okolice placówek oświatowych i spotykali się z uczniami.

W tym roku do wspólnych działań przystąpiło 19 straży gminnych i miejskich z Pomorza. Koordynatorem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim.

Podsumowanie ubiegłorocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”