Pies Twoim Przyjacielem

O zasadach, których trzeba przestrzegać, gdy ma się psa, przypominali strażnicy w ramach wspólnej akcji Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Ciągle bowiem zdarza się, że niektórzy właściciele czworonogów o nich zapominają.
Władysławowo_Spotkanie z uczniami w ramach akcji Pies twoim przyjacielem

W ramach akcji "Pies Twoim Przyjacielem" zorganizowanej w kwietniu przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, strażnicy miejscy kontrolowali osiedla mieszkaniowe, jak również inne tereny chętnie odwiedzane przez spacerowiczów z czworonogami.

Celem działań było zwrócenie uwagi mieszkańców na sposób wyprowadzania psów oraz potrzebę sprzątania po psich pupilach. Funkcjonariusze zwracali również uwagę w jakich warunkach trzymane są psy, czy mają dostęp do wody i karmy, należyte schronienie, wystarczająco długi łańcuch oraz czysty kojec – mówi Krystyna Kwidzińska-Kulas, prefekt Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego.

Spotkanie w szkole w ramach akcji Pies twoim przyjacielem_4

Dzięki uprzejmości stowarzyszenia "Wilcza Sfora" z Kwidzyna w składzie: Malwina Kubacka z psem Baronem, Patrycja Skonieczna-Nowogrodzka z psem Amonem oraz Mirosław Iljin z psem Fanti, dzieci ze szkół i przedszkoli w Starogardzie Gdańskim i Władysławowie mogły zaobserwować zachowania psów oraz wysłuchać pogadanki o bezpieczeństwie i właściwej opiece nad zwierzętami, a także o unikaniu zagrożeń ze strony agresywnych psów.

Koordynatorem tegorocznej edycji akcji była Straż Miejska w Kwidzynie. Do działań włączyły się także Straż Miejska w Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Kościerzynie, Wejherowie, Tczewie, Pelplinie, Słupsku oraz we Władysławowie.