Ochrona danych osobowych w kontekście RODO

„Straż gminna i miejska w świetle nowych uregulowań prawnych dotyczących ochrony danych osobowych” - to temat dwudniowego szkolenia dla przedstawicieli straży nie tylko z Pomorza. Spotkanie odbyło się w dniach 1-2 października 2018 roku we Wdzydzach.
Szkolenie-2018-RODO1

Oprócz zagadnień związanych z wdrażaniem dyrektywy RODO w strażach miejskich i gminnych, uczestnicy szkolenia dyskutowali na temat dobrych praktyk, dotyczących nietypowych działań straży w zakresie utrzymania czystości i porządku w gminach (kontrole warsztatów samochodowych, sposoby rozwiązywania problemów towarzyszących hodowli zwierząt). Omówili też procedury postępowania w przypadku pozostawianych w samochodach dzieci.

Przedstawiciele pomorskich straży podsumowali również wspólne działania przeprowadzone w ramach akcji: „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Strażnicy służą krwią”.

Szkolenie-2018-RODO2

W konferencji uczestniczyli reprezentanci 21 straży: miejskich z Bydgoszczy, Chojnic, Gdańska, Helu, Kościerzyny, Kwidzyna, Łodzi, Malborka, Poznania, Rumi, Słupska, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Szczecina, Ustki, Wejherowa i Wrocławia oraz gminnych z Kościerzyny, Słupska, Ustki i gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Łęgowie.

Organizatorem Konferencji Komendantów Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego oraz Unii Metropolii Polskich były: Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, a także Unia Metropolii Polskich.