Monitoring wizyjny: bezpieczne dane, skuteczni operatorzy

Aspekty prawne monitoringu wizyjnego tematem szkolenia, w którym wzięli udział przedstawiciele pomorskich straży gminnych i miejskich. Spotkanie odbyło się 23 maja w Starogardzie Gdańskim. Jego organizatorem była Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego.
Szkolenie-Starogard-monitoring

Poza wybranymi kwestiami prawnymi, związanymi z funkcjonowaniem monitoringu wizyjnego, uczestnicy szkolenia omówili też zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych (m.in. obowiązki, które spoczywają na administratorze takich danych). Zastanawiali się, czym powinien wyróżniać się dobry operator monitoringu. Dyskutowali o technikach i narzędziach, które gwarantują skuteczną rekrutację i selekcję pracowników monitoringu wizyjnego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 18 straży: miejskich z Chojnic, Gdańska, Gdyni, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Lęborka, Malborka, Pelplina, Rumi, Słupska, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Wejherowa i Władysławowa oraz gminnych z Kościerzyny i gminy Pruszcz Gdański (z siedzibą w Łęgowie).