Maseczki dla mieszkańców

Autor: Marta Drzewiecka
Pomorskie samorządy otrzymały z Agencji Rezerw Strategicznych 10 milionów maseczek obiecanych wcześniej przez ministra zdrowia. Ich dystrybucją zajmowali się między innymi strażnicy miejscy.  
Wejherowo strażnik miejski rozdaje maseczki mieszkańcom na rynku
Straż Miejska w Wejherowie

Mundurowych można było spotkać w miejscach popularnych wśród mieszkańców poszczególnych miejscowości. Były wśród nich tereny służące do celów rekreacyjnych: parki, deptaki, skwery, ale także okolice dużych sklepów spożywczych, targowiska oraz główne węzły komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze zaopatrzeni w maseczki pojawili się również w środkach komunikacji miejskiej. Po maseczki można też było udać się osobiście do siedzib niektórych straży miejskich.

Sopocki strażnik miejski rozdaje maseczki w trolejbusie
Straż Miejska w Sopocie

Działania pomorskich strażników cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Mundurowi, którzy brali udział w akcji, zgodnie przyznali, że większość osób była zdyscyplinowana i przestrzegała obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Starogard Gdański strażnik zostawia maseczki w skrzynce pocztowej
Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim

Na początku marca minister zdrowia poinformował o udostępnieniu maseczek mieszkańcom regionów najbardziej dotkniętych skutkami pandemii. Województwo pomorskie otrzymało 10 milionów maseczek, po cztery sztuki dla każdego mieszkańca.  

strażnik rodaje maseczki na tragowisku stoiska z warzywami i owocami
Straż Miejska w Gdańsku