Konferencja Straży Gminnych i Miejskich

21 października odbyła się w Starogardzie Gdańskim dwudniowa konferencja strażników gminnych i miejskich województwa pomorskiego. Głównym tematem dyskusji były nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych.
Strażnicy gminni i miejscy podczas konferencji w Starogardzie Gdańskim

Przedstawiciele pomorskich Straży Gminnych i Miejskich spotkali się w sali konferencyjnej Hotelu Strzelnica.

Bardzo się cieszę, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie. Spotkanie jest między innymi okazją do rozmów na temat nowych przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych – rozpoczynając konferencję powiedziała prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Przypominamy, że nasi Strażnicy Miejscy jako pierwsi w Polsce patrolują ulice na hulajnogach. Uczestników konferencji powitał również obecny na spotkaniu wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Komisarz Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w świetle znowelizowanej ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, przedstawiła nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych, a Paweł Zgliński, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Sopocie opowiedział o tym jak hulajnogi elektryczne zmieniają oblicze miast oraz wpływają na bezpieczeństwo w nich.

Podinspektor Straży Miejskiej w Starogardzie Marek Marquardt poruszył temat nowoczesnego systemu monitoringu SMART CITY a Miłosz Kaszyński z firmy Civileo City opowiedział o nowych technologiach w miejscach publicznych, które ułatwiają życie mieszkańcom i zwiększają bezpieczeństwo w miastach.

Uczestnicy konferencji mieli również okazję zapoznać się z produktami firmy „Arpol”, która jest producentem racji żywnościowych dla Sił Zbrojnych RP i innych podmiotów związanych z obronnością i bezpieczeństwem Państwa. O produktach opowiedział przedstawiciel firmy Tomasz Górski. Michał Brzozowski i Paweł Szuba z firmy UMO, zajmującej się zaopatrywaniem służb mundurowych w artykuły zbrojeniowe zaprezentowali modele urządzeń obezwładniających oraz drony wykorzystywane do pracy przez służby.

Strażnicy podczas konferencji w Starogardzie Gdańskim na zdjęciu grupowym

W programie prefekci zwiedzili również miasto i omówili newralgiczne punkty umiejscowienia kamer. Podczas drugiego dnia spotkania Krystyna Kwidzińska-Kulas podsumowała akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tekst: Magdalena Nowak, Wydział Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański