Prezydent Miasta z Krzyżem za Zasługi dla Bezpieczeństwa

25 sierpnia Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak otrzymał od Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż za Zasługi za troskę i dbałość o bezpieczeństwo osób i utrzymanie porządku publicznego, rozwijanie i wspieranie Straży Miejskiej oraz podejmowanie w tym sektorze działań ponadlokalnych.
Konferencja-Strazy-Gminnych-i-Miejskich-w-Starogardzie-Gdanskim

Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas zorganizowanej w Starogardzie Gdańskim konferencji Straży Miejskich i Gminnych dotyczącej prawnych aspektów monitoringu wizyjnego. Wszystkich uczestników spotkania powitała prefekt Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Bardzo dobrze, że się spotykacie i wymieniacie doświadczeniami. Dla każdego jest to cenne. Cieszę się, że po raz kolejny gościmy Państwa w Starogardzie Gdańskim. Zważywszy na to, że przyjechali Państwo z niemal całego kraju. Śmiało mogę powiedzieć, że nasze miasto jest dzisiaj najbezpieczniejsze w Polsce – na początku konferencji powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Krzyż za Zasługi dla bezpieczeństwa przyznany został nie tylko prezydentowi Starogardu. Z rąk Prefekta Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Artura Hołubiczko otrzymali go także Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Leszek Żołądowski oraz Zastępca Prefekta Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego, Komendant Straży Miejskiej we Władysławowie Adam Marciniak.

Konferencja-Strazy-gminnych-i-Miejskich-w-Starogardzie-Gdanskim-wreczenie-krzyza-zaslugi-dla-bezpieczenstwa

Nowym członkiem Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych został opiekun klientów sektora publicznego firmy Mercedes-Benz Polska Grzegorz Gambezow.

Podczas konferencji o nowoczesnym systemie monitoringu SMART CITY, nowoczesnych technologiach analizy obrazu i dźwięku oraz o aspektach prawnych monitoringu wizyjnego mówił Marek Marquardt ze Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim oraz Diana Bogusz i Bartosz Bieliński z firmy OKE Poland. Grzegorz Balec z firmy SoftBlue zaprezentował drona jako sprawdzone narzędzie do identyfikacji źródeł spalania szkodliwych substancji. Zastępca Prefekta Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej we Władysławowie Adam Marciniak opowiedział o ratownictwie medycznym AED. Podsumował także działania Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego podczas trwania akcji „Bezpieczne Wakacje” na przykładzie SM we Władysławowie. Drugiego dnia konferencji komendant Straży Miejskiej w Kartuzach Krzysztof Pawłowski wprowadził wszystkich w szczegóły akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas spotkania przedstawiciele Straży Miejskich i Gminnych mieli okazję skorzystać ze Strzelnicy starogardzkiego Bractwa Kurkowego oraz obejrzeć prezentacje przygotowane przez formy oferujące akcesoria i wyposażenie dla strażników.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rogala