Bezpiecznie na wakacjach

Wszyscy wiemy, że bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku jest niezwykle ważne. Dlatego też część pomorskich straży gminnych i miejskich postanowiła po raz kolejny przeprowadzić wspólne działania pod hasłem „Bezpieczne Lato. Bezpieczne Wakacje”. Ich inicjatorem jest Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego.
Uczestnicy spotkania

O najważniejszych zadaniach, dzięki którym letni wypoczynek najmłodszych powinien być bezpieczniejszy, rozmawiali 13 czerwca 2022 roku w Starogardzie Gdańskim przedstawiciele 11 straży gminnych i miejskich z naszego regionu: Gdańska, Gdyni, Jastarni, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Wejherowa i Władysławowa.

dzieci podczas występów

Uczestnicy podczas spotkania omówili zagrożenia, na jakie narażone są dzieci podczas zabawy nad wodą, jak zachować się podczas rozmowy z obcą osobą oraz co zrobić w sytuacji, gdy na swojej drodze spotkamy niebezpieczne zwierzę. Zdobytą wiedzę teoretyczną uczniowie starogardzkich szkół podstawowych prezentowali w praktyce podczas odgrywania scenek sytuacyjnych.

Koordynatorem tegorocznej akcji „Bezpieczne lato. Bezpieczne wakacje” jest Straż Miejska we Władysławowie.