Bezpieczeństwo uczniów jest najważniejsze

Wzorem ubiegłych lat Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego zorganizowała akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Wspólne działania odbyły się już po raz szósty.
Strażniczka przy przejściu dla pieszych rozdaje dzieciom odblaski

Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczniom w dotarciu do placówek oświatowych. W tym roku przystąpiło do nich 16 straży gminnych i miejskich z Pomorza. Koordynatorem akcji była Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim.

Kampania ,,Bezpieczna droga do szkoły” podzielona została na dwa etapy. Od 16 do 31 sierpnia mundurowi sprawdzali stan przyszkolnej infrastruktury, natomiast od 2 do 17 września patrolowali okolice placówek oświatowych i spotykali się z uczniami. 375 patroli biorących udział w akcji skontrolowało 213 placówek oświatowych. W zajęciach promujących bezpieczne zachowania w drodze do szkoły uczestniczyło 2720 dzieci.

Strażnik tłumaczy uczniom zasady beezpiecznego zachowania na drodze

Funkcjonariusze podejmowali także interwencje wobec kierowców pozostawiających pojazdy w miejscach zabronionych, a tym samym utrudniających dzieciom przejście do szkoły. Najmłodszym pokazywali, jak w prawidłowy sposób przechodzić przez jezdnię. Strażnicy rozdawali również opaski odblaskowe i przypominali o tym, by zadbać o bycie widocznym na drodze.