Bezpieczni w drodze do szkoły

Drogę do szkoły i z powrotem uczniowie pokonują każdego dnia. W trosce o najmłodszych uczestników ruchu drogowego, którzy rozpoczęli nowy rok nauki, strażnicy gminni i miejscy prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.
strażniczka z dziećmi przechodzi przez przejście dla pieszych.JPG

Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego kolejny raz rozpoczęła akcję ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze sprawdzali okolice placówek oświatowych. Weryfikowali czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego (ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych), kontrolowali stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wtargnięcie na jezdnię, przyglądali się nawierzchni chodników. Informacje o nieprawidłowościach  mundurowi natychmiast przekazywali zarządcom terenów i prosili o jak najszybsze usunięcie usterek.

Od momentu, gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek, strażnicy odwiedzają najmłodszych w szkołach. Podczas spotkań edukacyjnych funkcjonariusze przypominają uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

W tym roku do wspólnych działań przystąpiło 16 straży gminnych i miejskich z Pomorza. Koordynatorem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim.

Wzorem ubiegłych lat kampania ,,Bezpieczna droga do szkoły” podzielona została na dwa etapy. Od 16 do 30 sierpnia mundurowi sprawdzali stan przyszkolnej infrastruktury, natomiast od 2 do 17 września patrolują okolice placówek oświatowych i spotykają się z uczniami.

Bezpieczna droga do szkoły plakat