Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Chciałam serdecznie podziękować i pochwalić dwoje strażników miejskich- panią Januszewską i pana Hildebrandt, spotkanych dziś przez mnie w Brzeźnie na ul. Sybiraków. Strażnicy podjęli tam skuteczną interwencję dotycząca otwartej niezabezpieczonej głębokiej studzienki kanalizacyjnej stanowiącej ryzyko dla życia i zdrowia przechodzących ul. Sybiraków ludzi i zwierząt. Strażnicy szybko zgłosili sprawę odpowiednim służbom po czym zabezpieczyli tymczasowo niebezpieczna studzienkę. Jestem pełna uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu tego zespołu!


Bardzo dziękuję za sprawne i natychmiastowe załatwienie sprawy, samochody parkujące na pasie zielni zostały usunięte i nie parkują już pod balkonami.

Dzień dobry,
w imieniu swoim, Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING oraz kaczątek chciałam pięknie podziękować Strażnikom uczestniczącym w akcji ratowania piskląt kaczki krzyżówki. Gratuluję strażnikowi, któremu udało się złapać samicę w rękę, dzięki czemu wraz z pisklętami mogliśmy wypuścić je do naturalnego środowiska. Wypuszczenie maluchów z młodymi do wodny z naturalnym trawiastym brzegiem to najlepsza metoda postępowania w podobnych przypadkach – gdy maluchy są całe i zdrowe nie ma potrzeby przekazywania ich weterynarzowi. Wskazówki jak postępować w podobnych sytuacjach znajdą Państwo m.in. na stronie Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Pozostałe podziękowania

Pragnę podziękować strażniczce z Wrzeszcza Pani B. Nijak za miłą i profesjonalną obsługę z jaką się spotkałam z jej strony w dniu 13.05.2014. podczas rozmowy telefonicznej. Została mi udzielona wyczerpująca fachowa informacja na nurtujące mnie tematy. Pani Nijak również interweniowała w sprawie uszkodzonego placu zabaw w Brzeźnie, bardzo jeszcze raz dziękuję za cierpliwe miłe podejście do petenta. Z poważaniem Anna Kołodziejczyk.

Szanowni Państwo, chciałbym wyrazić ogromne podziękowania za czynny i rzeczowy, a przede wszystkim skuteczny udział w poszukiwaniach mojej siostrzenicy – wszystkim pracownikom jednostki Straży Miejskiej w Gdańsku, która przyczyniła się do szybkiego jej odnalezienia. Szczególne podziękowania chciałbym przekazać dwóm pełniącym wczoraj służbę operatorom numeru 986 za w pełni profesjonalnie przeprowadzony wywiad ze mną oraz przekazane wytyczne dla patroli będących w terenie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
Z wyrazami uznania,
DH


Szanowny Panie Komendancie!

Na Pańskie zacne ręce chciałabym złożyć serdeczne wyrazy podziękowania i uznania dla Pana Jacka Tarasiewicza dzielnicowego z ul. Kartuskiej.Nasz dzielnicowy wykazuje się aktywnością, troską o mieszkańców i rejon.Dzielnie i niestrudzenie walczy w sprawie naszych śmietników oraz poprawy wyglądu naszej ulicy, uzyskując zaskakująco dobre efekty. Pan dzielnicowy wykazuje się także wysokim poziomem kultury osobistej i w sposób krzepiący serce przejmuje się sprawami powierzonymi mu przez mieszkańców. W imieniu nas wszystkich serdecznie dziękuję panu Tarasiewiczowi.

Z poważaniem Monika Kulecka
mieszkanka ul.Kartuskiej 94

Chciałbym podziękowac strażnikom Pani i Panu którzy pełnili służbę w dniu 26 04 2014 przy targowisku na ul.Chłopskiej.Zostałem wprowadzony w błąd co do umiejscowienia sklepu i wjechałem w parking na przedłużeniu ul Krzywoustego dużym samochodem ciężarowym blokując tam ruch. Strażnicy pomogli mi wyjechac z tamtąd między innymi wzywając przez radiowęzeł innych kierowców parkujących tam auta.Byli bardzo bardzo mili i uczynni.bardzo dziękuję im za pomoc. Pozdrawiam.


Bardzo dziękuję za kompetentne i jednocześnie „ludzkie” podejście do pracy. Ostatnio dostałam „karteczkę” za szybą za nieprawidłowe parkowanie, po wyjaśnieniu skończyło się na pouczeniu. To miłe gdy ktoś uwzględni, że człowiek nigdy wcześniej nie dostał mandatu, nie zauważył znaku i na chwilę dosłownie wysiadł z samochodu. A nie karać z góry wszystkich i po równo. Ponadto pamiętam, że gdy w ubiegłym roku poprosiliśmy z biura firmy o interwencję w sprawie psa zamkniętego w samochodzie od kilku godzin, przyjechali Państwo w ciągu 20 minut i sprawę szybko załatwili. Było też kiedyś pouczenie przy nieprawidłowym parkowaniu innego kierowcy, byłam wówczas przypadkowym świadkiem – uprzejmie, kulturalnie i z klasą. To ten mój nieszczęsny, chwilowy parking sprowokował mnie do napisania kilku słów, ale naprawdę jestem pełna uznania dla Pań i Panów Strażników, których miałam okazję spotkać „na mieście”. Pozdrawiam.

Witam, serdecznie dziękuję za przeprowadzone na terenie Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza warsztaty prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w terminie 17.02.2014 – 21.02.2014 „Odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne”. Zajęcia poprowadzone zostały bardzo profesjonalnie, a uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę przekazaną w sposób przejrzysty i bardzo dostępny. Pozdrawiam, Iwona Warda, psycholog szkolny.


Chciałabym serdecznie podziękować Pani Lidii i Panu Robertowi ze Straży Miejskiej za wspaniałe spotkanie z naszym przedszkolu, które odbyło się w poniedziałek 27 stycznia 2014 roku. Pani Lidia i Pan Robert są wspaniałymi ludźmi, mają przepiękny kontakt z dziećmi, wykazują się niebywałą cierpliwością i spokojem wobec malutkich dzieci. Wszystkim dzieciom jak i opiekunom bardzo się podobało bezpieczne miasteczko oraz cała pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze. Serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy ponownie do Przedszkola Marchewka przy ul. Świętokrzyskiej 5 w Gdańsku!!! Z pozdrowieniami, Monika Żukiewicz – właściciel przedszkola 🙂

Szanowny Panie, serdecznie dziękuję strażnikom miejskim, którzy zajmowali się sprawą hurtowni dywanów, która zaśmiecała miasto swoimi reklamami. Okazuje się, że dzięki pracy strażnikom już po dwóch dniach hurtownia uciekła z Gdańska. Państwa działania okazały się bardzo skuteczne. Przyznaję, że jako mieszkańcowi bardzo zależy mi na czystości Gdańska, jednak bez Państwa pomocy ciężko byłoby ukrócić nielegalne działania hurtowni dywanów. Jednocześnie deklaruję, że jeśli hurtownia dywanów po raz kolejny zorganizuje tzw. „Wielkie otwarcie” będę Państwa informować. Nieuczciwi pracowni hurtowni chyba najbardziej boją się Urzędu Skarbowego. Pozdrawiam, Marek


Witam, bardzo dziękujemy za pomoc w usunięciu płyt znajdujących się przy ul. Podleckiego. Pozdrawiam, Magda Kuzio

Serdecznie dziękuję za wizytę i zainteresowanie problemami dzielnicy Nowy Port panu Dariuszowi Święckiemu. Miło jest wiedzieć, że służby powołane do pomocy mieszkańcom naprawdę przejmują się problemami Gdańszczan i próbują zmieniać istniejący stan rzeczy. Pan D.Święcki zareagował bardzo szybko na zgłoszony problem dotyczący bezprawnego korzystania z pojemników na śmieci przez inne Wspólnoty Mieszkaniowe, a jednocześnie zadeklarował podjęcie działań mających na celu uczynienie Nowego Portu miejscem w którym będzie panował porządek( kwestia śmietników na ulicach, psich odchodów na chodniku itp.) Takich zaangażowanych funkcjonariuszy potrzebujemy jak najwięcej i dlatego życzę naszemu dzielnicowemu osiągnięcia zamierzonych celów. Pozdrawiam Alicja Kowalska


Chciałbym podziękować Strażnikom Miejskim, którzy wczoraj tzn. w piątek w okolicach godziny 10-11 przed południem skutecznie ”zniechęcili” młodzież z pobliskiej szkoły gastronomicznej do palenia papierosów. Jestem mieszkańcem budynku przy Alei Legionów 11a, gdzie od lat, permanentnie pod dom przychodzą uczniowie w/w szkoły, palą papierosy głośno przy tym dyskutując (nie zawsze używając odpowiednich słów), plują i zostawiają po sobie kilogramy petów. Prośby skierowane bezpośrednio do nich i do szkoły nie dają żadnych efektów. I dlatego powyższe podziękowania, ponieważ wierzę, że spisanie takich nastolatków skutecznie odstraszy resztę palących kolegów i koleżanki do wizyt pod naszym budynkiem. Nadmienię tylko, że Strażnicy Miejscy poruszali się autem o numerze rejestracyjnym GD 3736N. Jeszcze raz dziękuję, liczę na pamięć i pozdrawiam. Jacek Lipiński

Dziękuję Funkcjonariuszom Straży Miejskiej za przeprowadzenie zajęć:

  • Odpowiedzialność nieletnich za czyny zabronione
  • Autochodzik
  • Postępowanie ze zwierzętami

Funkcjonariusze wykazali się kompetencją w zakresie przedstawianych treści, nawiązali dobry kontakt i współpracę z uczniami, o czym świadczy duże zainteresowanie zajęciami i chęć ich kontynuowania. Szczególne podziękowania należą się: Pani Agacie Dwojackiej, Pani Lidii Hope, Pani Żanecie Zander, Panu Arturowi Sokołowskiemu, Panu Tomaszowi Siekanowiczowi, Panu Grzegorzowi Kaliszowi, Panu Robertowi Maćkowiakowi, Panu Szymonowi Majchrzakowi, Panu Tomaszowi Arkuszewskiemu, Panu Pawłowi Nadowskiemu. Współpraca ze Strażą Miejską wpisuje się w działania profilaktyczne szkoły i pozytywnie przyczynia się do zmiany zachowań uczniów. Dyrektor szkoły – Paweł Zaremba.


Szanowni Państwa, chciałbym podziękować i pogratulować skuteczności działania Straży Miejskiej we Wrzeszczu Dolnym. Od kilku lat przed moimi oknami na wysokości Saperów 12 stał pojazd Camper – Van turystyczny nadający się na złom. Jego właściciel zrobił sobie z niego miejsce imprez. Dotychczas pojazd był praktycznie nie do ruszenia. Po obecnej interwencji w Straży Miejskiej w ciągu kilku dni został on od razu odholowany przez właściciela. Dzięki temu zwolniło się również miejsce do parkowania w i tak zatłoczonej dzielnicy. Bogdan Banecki. (15.11.2013)

Witam! Dziękuję bardzo za szybką interwencje w sprawie ogniska z liści! Na Strzyży znów jest czym oddychać i można się cieszyć z uroków jesieni. Pozdrawiam i życzę zapału do dalszej pracy.


Dnia 21.09.2013 r. zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Społeczna Straż Rybacka wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadziła kontrolę zbiorników retencyjnych m. Gdańska.
Kontrola spełniła nasze oczekiwania pokazując mieszkańcom, a szczególnie wędkarzom, że na zbiornikach retencyjnych należy wędkować zgodnie z regulaminem PZW. Poza tym oddziaływanie psychologiczne naszej kontroli pozwoli na głębszą zadumę chętnych tam wędkować mieszkańców miasta, że pewne zasady wędkowania ich obowiązują. Chciałbym podkreślić działalność Pańskich funkcjonariuszy w osobach Lidii Hope i Szymona Majchrzaka, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali czynności kontrolne z naszymi strażnikami. Za ich zaangażowanie i oddanie sprawie składam podziękowania na ręce Pana Komendanta.

W imieniu społeczności wędkarskiej
Prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gdańsku Stanisław Lisak

Chciałbym tą drogą serdecznie podziękować funkcjonariuszce Straży Miejskiej, pani Annie Demianiuk za skuteczną interwencję, dzięki której rozwiązany został trwający od kilku lat problem nielegalnego wysypiska śmieci przy ul. Jesionowej 6 w Gdańsku Wrzeszczu. Działania pani Anny Demianiuk spowodowały, że kontenery do segregacji odpadów zostały przeniesione w inne miejsce i dzięki temu zlikwidowany został uciążliwy dla mieszkańców problem. Zaangażowanie pani Anny Demianiuk, sprawne i profesjonalne działanie przyczyniły się do szybkiego załatwienia sprawy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Z poważaniem – Marek Bieliński. (02.09.2013)


Zarząd Osiedla Przeróbka pragnie na ręce Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku złożyć wyrazy podziękowania dla Strażników: Pana Andrzeja Hinz i Pani Ireny Kruk za profesjonalizm, zaangażowanie ww. pracowników w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków i doskonałą współpracę z Radą Osiedla Przeróbka na rzecz poprawy bezpieczeństwa w osiedlu Przeróbka. Strażnicy Miejscy uczestniczący w festynie mogą być wzorem dla innych pracowników. Przewodniczący Zarządu Osiedla Przeróbka – Sławomir Sieradzki. (31.05.2013)

Chciałbym podziękować pracownikom Straży Miejskiej Referatu III przy ul. Lilli Wenedy za okazaną pomoc, jaką udzielili mi w dniu 10 maja ok. godz. 18.00. Jadąc motorowerem ul. Hallera na wysokości ul. Lilli Wenedy moja córka wsadziła nogę w tylne koło. Zatrzymałem się natychmiast i obok mnie zatrzymał się radiowóz Straży Miejskiej. Pomogli mi, to znaczy zadzwonili po pogotowie ratunkowe, zaopiekowali się córką oraz zabezpieczyli mój motorower, gdy musiałem jechać z córką do szpitala. Jeszcze raz gorąco dziękuję wraz z córką za okazaną pomoc. Z poważaniem. Piotr. (18.05.2013)


Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Obrońców Poczty Polskiej przy ul. Hallera 173 pragnie podziękować za pomyślną interwencję w naszym ogrodzie. Byliśmy mile zaskoczeni zaangażowaniem i pełną kompetencją funkcjonariuszy. Sprawy nas bardzo bulwersujące załatwili pozytywnie, wykazując duże zainteresowanie problemami naszego ogrodu. Interwencja była przeprowadzona 8.05.2013 r. w godzinach popołudniowych. Prezes ROD mgr Sabina Chinalska. (12.05.2013)

Na ręce Pana Komendanta składam podziękowania za pomoc przy utrzymaniu porządku w zakresie parkowania pojazdów w okolicach posesji naszego Szpitala i objęcie szczególnym nadzorem terenu usytuowanego w rejonie ulicy Nowe Ogrody w obrębie Pomorskiego Centrum Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Na szczególne wyróżnienie w ramach realizowanych przez Państwa zadań zasługuje ekipa strażników z radiowozu 127, której obecność i stały nadzór nad prawidłowością parkowania pojazdów ma istotne znaczenie z uwagi na konieczność zabezpieczenia przejezdności dla karetek pogotowia dowożąych do naszego szpitala pacjentów często z zagrożeniem życia.

Współdziałanie z Państwem stanowi nieocenioną pomoc dla naszej placówki, dlatego raz jeszcze dziękuję za owocną współpracę. p.o. Dyrektor mgr Piotr Wróblewski (28.02.2013)


Jestem od 12 lat zarządcą wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych m.in. na terenie Przeróbki, obsługiwanych przez strażników miejskich Pana Marcina Bohdanowicza i Andrzeja Hinza. Nigdy w przeciągu tych dwunastu lat nie miałam tak dobrych kontaktów ze strażnikami miejskimi jak obecnie z wyżej wymieniomymi. Poprzednio kontakty polegały na wręczaniu mandatów, obecnie mamy kontakt na bieżąco (raz w tygodniu) i możemy omawiać sprawy, które wymagają poprawienia sytuacji lub usunięcia pewnych niedogodności dla mieszkańców.

Gratulacje za takich strażników, za ich profesjonalizm i zaangażowanie! Nie jest to tylko moja opinia, ale też wielu mieszkańców Przeróbki, z którymi spotykam się w codziennej pracy. Zarządca wspólnot E. K. (26.02.2013)

Pięknie dziękujemy za wizytę Strażników Miejskich w naszej placówce dnia 15 lutego b.r. Ciekawe i pouczające treści inspirowały naszych juniorków do aktywnego udziału w spotkaniu i konstruowania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Ponadto obecność psa z doświadczeniem w służbie zrobiła wrażenie na wszystkich. W oczekiwaniu na kolejne spotkania, z wyrazami szacunku, Jarosław Rutkowski [pedagog Domu Dziecka „DOM AGAWA”] (16.02.2013)


Składam serdeczne podziękowanie Komendantowi Straży, Panu Leszkowi Walczakowi za pięknego „Mikołaja”, którym mnie obdarował w dniu 06.12.2012 r. we Wrzeszczu przy ZDiZ. Zgubiłam dokumenty i fakt ten mógłby mi utrudnić życie, gdyby nie ktoś tak życzliwy jak Pan Komendant. Jeszcze raz dziękuję. Wdzięczna emerytka z Gdyni. Barbara Piotrowska. (13.12.2012)

Składamy serdeczne podziękowania dla Panów Jacka Reckiego i Tomasza Czapskiego za udział w prelekcji w Niepublicznej Szkole „Olimpijczyk”, jak również za obdarowanie naszych dzieci kamizelkami odblaskowymi. (30.11.2012)


Na ręce Pani Agnieszki Grabowskiej składam serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników Straży Miejskiej w Gdańsku. Dziękuję za wyrozumiałość i życzliwe podejście do mojej sprawy. Z wyrazami szacunku Henryk Krzeszowiec. (06.09.2012)

Serdeczne podziękowanie dla funkcjonariusza nr 047 oraz drugiego pana, którego numeru nie pamiętam, który pełniąc służbę przy ul. Długi Targ ze swojego telefonu poprosił o pomoc pogotowie ratunkowe dla mojej córki, która dostała gwałtownych bóli żołądka oraz została przewieziona do szpitala. Więcej takich funkcjonariuszy. Wdzięczna matka. Katarzyna Lemańczyk. (13.08.2012)


Zadzwoniłem z informacją, że nie ma pokrywy od studni i może się komuś coś stać. Za 10 minut byli już Panowie, za 1,5 godziny dostałem telefon z podzięką i informacją, że pokrywa została już założona. Super, brawo, bardzo profesjonalne podejście do sprawy, oby tak dalej, jestem pod wrażeniem. Marek Malinowski. (18.05.2012)

Gratulacje. Chciałbym złożyć podziękowanie dla patrolu samochodu 04. Bronisław Hincke. (1.04.2012)


Bardzo dziękuję za szybki odzew i usunięcie spalonych wraków samochodowych przy ulicy Zimnej w Gdańsku Stogach. Ewa Hussein. (21.03.2012)

Podziękowania za szybką interwencję. Chciałem podziękować za bardzo szybką interwencję patrolowi Straży Miejskiej. Patrol przyjechał samochodem z numerem bocznym 020. Interwencja przy ulicy Grunwaldzkiej 607 w dniu dzisiejszym o godz. 19:45. Po moim telefonie patrol przyjechał po 5 minutach i rozwiązał sprawę bardzo nietrzeźwego i nieprzyjemnego gościa, który upodobał sobie nasza klatkę jako najprawdopodobniej noclegownię. Próbowaliśmy z żoną „wyprosić gościa” – prośby na nic. Jeszcze raz dziękuję. Szanuję Państwa pracę. Pozdrawiam i życzę jak najmniej nieprzyjemnych interwencji. Grzegorz Celmer. (13.03.2012.)


Dziękuję Strażnikom Miejskim Panom: Bielińskiemu z Kolegą za skuteczną (jak na razie wszystko ok.) interwencję – Wzgórze Mickiewicza. Z wyrazami szacunku. Teresa Wojcieszek. (26.02.2012)

Bardzo dziękuje dwóm Strażnikom Miejskim, którzy dnia dzisiejszego znaleźli mój portfel w okolicach Dworca we Wrzeszczu, a ponadto przynieśli mi go do domu !! WIELKIE DZIĘKI raz jeszcze !! Krystian K. (9.02.2012)