Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Nieletnie amatorki złocistego trunkuDwie 15-latki postanowiły umilić sobie sobotnie popołudnie. Poprosiły przypadkowych mężczyzn o kupno piwa. Panowie chętnie przystali na prośbę dziewcząt. Pech chciał, że na przekazywaniu alkoholu przyłapał ich patrol straży miejskiej.

Sobota, 6 października. Był kwadrans po godzinie 16.00. Funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali ulicę Szpaki. W miejscu, w którym często spotykają się amatorzy picia pod chmurką, zauważyli dwóch mężczyzn. Panowie podawali dwóm dziewczynkom butelki z piwem. Chwilę później do rąk nieletnich trafiły drobne pieniądze.

Ustaliliśmy, że dziewczęta poprosiły nieznajomych o zakup piwa. Dały im na to pieniądze. Zauważyliśmy też, że nieletnie miały już w torebkach po dwa piwa – mówi specjalista Dominika Paszkiewicz.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania strażnicy wezwali policję. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość obu mężczyzn. Jeden miał około 1,5 promila w wydychanym powietrzu, a drugi 2,5 promila. Po zakończonej interwencji dziewczęta trafiły pod opiekę rodziców, którzy przyjechali po swoje córki.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

Poprzedni artykułSeniorze, nie daj się oszukać! Następny artykułPomoc dla dwojga poszkodowanych