Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Dzień dziecka ze strażnikamiPiękna pogoda, tłumy odwiedzających i świetna zabawa. Najmłodsi ze swoimi rodzicami świętowali dzień dziecka na festynie w Oliwskim ZOO. Czekały na nich liczne atrakcje, pyszny poczęstunek i spotkania z mieszkańcami ogrodu.

Wielka zabawa w Oliwskim ZOO odbyła się w sobotę 2 czerwca. Straż Miejska w Gdańsku była współorganizatorem imprezy. Na odwiedzających czekały różne atrakcje: dla dzieci przygotowaliśmy plenerową grę planszową. Dotarcie do mety wymagało wysiłku, a małym uczestnikom zabawy bardzo przydała się wiedza o bezpieczeństwie. Na miejscu był też jeden z radiowozów. Każdy mógł do niego wsiąść i dokładnie obejrzeć jego wnętrze. Na festyn przybył również Lew Leoś, który przechadzał się po ogrodzie i dla każdego dziecka miał słodką niespodziankę.

Na głównej scenie festynu odbył się familijny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele trzech rodzin, którzy bardzo szybko poradzili sobie z odpowiedziami na wylosowane pytania. W konkursie nie było przegranych. Każda rodzina otrzymała atrakcyjną nagrodę.

Na terenie ogrodu zoologicznego stanęło kilkanaście stanowisk. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć występy magików i pokazy sztuk walki. Mieli też możliwość sprawdzenia się w pierwszej pomocy przedmedycznej, zrobienia bezpłatnych badań profilaktycznych i  wzięcia udziału w licznych konkursach. Najmłodszych odwiedzających cieszyło oglądanie sprzętu, z którego na co dzień korzystają mundurowi.

Poprzedni artykułZ przystanku do szpitala Następny artykułZgubił się na spacerze