Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Strażnicy na wielkim sprzątaniu Gdańska-PołudniePorządki na południu Gdańska. Mieszkańcy Jasienia, Chełmu, Kokoszek i Ujeściska-Łostowic zaopatrzeni w worki na śmieci, rękawice oraz mapki wspólnie sprzątali swoje dzielnice. Sadzili też rośliny. Po pracy przyszedł czas na ciepły posiłek, liczne atrakcje i spotkanie z przedstawicielami straży miejskiej.

Trzecia edycja „Wielkiego Sprzątania Gdańska Południe” odbyła się w sobotę 21 kwietnia. O godzinie 11.00 w czterech dzielnicach miasta spotkali się wszyscy, którym na sercu leży porządek w miejscu ich zamieszkania. Było wspólne sprzątanie oraz sadzenie drzew i krzewów. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, m.in. nauka czerpania papieru, quizy z wiedzy ekologicznej oraz warsztaty upcyklingowe.

W akcji wzięli udział strażnicy z Referatu Profilaktyki. Funkcjonariusze przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne przy Szkole Podstawowej nr 85 na ulicy Stolema.  Dzieci i dorośli mogli przy nim sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie, a także obejrzeć pokaz pierwszej pomocy. Mundurowych można było też spotkać w zespole parkowo-rekreacyjnym Jar Wilanowski. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się elektryczny radiowóz. Dorośli podchodzili do funkcjonariuszy, by porozmawiać o bezpieczeństwie i sprawach porządkowych.

„Wielkie Sprzątanie” to coroczna akcja przygotowana przez Zakład Utylizacyjny. Patronatem objął ją prezydent Gdańska. Do współpracy zaproszono Urząd Miejski, rady południowych dzielnic miasta, szkoły oraz jednostki odpowiedzialne za gospodarkę odpadami i tereny publiczne.

Poprzedni artykułOgień w pustostanie Następny artykułOgłoszenie o naborze na stanowisko: od aplikanta do starszego specjalisty