Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Potrącony na KępnejStał przewieszony przez barierki ochronne przy ulicy Pomorskiej. Ktoś myślał, że jest pijany, więc zadzwonił na numer 986. Okazało się jednak, że starszy pan jest nieprzytomny i nie oddycha! Strażnicy natychmiast przystąpili do ratowania życia. Chwilę później na miejscu było pogotowie. Udało się przywrócić akcję serca, 63-latek trafił do szpitala.

Sobota, 24 marca. Około godziny 20.35 funkcjonariusze z Referatu I otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie na przystanku tramwajowym przy ulicy Pomorskiej. Po kilku minutach mundurowi byli na miejscu.

Starszy mężczyzna stał przewieszony przez bariery ochronne oddzielające przystanek od jezdni. Miał ledwo wyczuwalny puls i nie oddychał. Nie reagował na bodźce. Wymagał natychmiastowej pomocy lekarza. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy karetkę pogotowia i przystąpiliśmy do zewnętrznego masażu serca – mówi młodszy inspektor Patryk Sprengel.

Strażnicy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową do chwili przyjazdu karetki. Akcję ratunkową kontynuował przybyły na miejsce zespół medyczny. Gdy udało się przywrócić krążenie, mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala.

Poprzedni artykułXI Olimpiada: Najlepsi z najlepszych walczyli o indeks Następny artykułZgubił drogę do domu