Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Straciła przytomność na przejściu dla pieszych we Wrzeszczu. Zaalarmowani przez przechodnia strażnicy od razu ruszyli na pomoc. Wezwali pogotowie ratunkowe i zostali z kobietą do czasu przyjazdu karetki, cały czas kontrolując jej stan.

Piątek, 2 marca. Po godzinie 15:00 funkcjonariusze z Referatu III zakończyli właśnie interwencję na postoju taxi przy alei Grunwaldzkiej. W tej samej chwili podbiegł do nich mężczyzna i poprosił o pomoc. Okazało się, że na pobliskim przejściu dla pieszych zemdlała starsza pani. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Około 80-letnią kobietą zajmowali się świadkowie zdarzenia. Poszkodowana odzyskała przytomność. Wtedy pomogliśmy jej usiąść na ławce – opowiada starszy specjalista Adam Łaszewski.

Jak się okazało, do chorej nikt nie wezwał pogotowia ratunkowego. Strażnicy, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania, poprosili więc o przyjazd karetki. Funkcjonariusze cały czas byli przy kobiecie i monitorowali jej stan. Zanim ambulans dotarł na miejsce, starsza pani zemdlała jeszcze raz.

Załoga pogotowia zbadała 80-latkę i zdecydowała o przewiezieniu jej do szpitala. Starsza pani nie była zachwycona takim obrotem sprawy, jednak ostatecznie dostosowała się do zaleceń zespołu ratowniczego.

Poprzedni artykułStatystyka: luty 2018 Następny artykułDziękujemy, że jesteście z nami!