Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Seniorka i jej PersyDziesięcioma kotami opiekuje się w mieszkaniu na Chełmie pewna starsza pani. Niestety zwierzęta nie wyglądają na zdrowe. Warunki, w których są trzymane, też nienajlepsze. O sytuacji persów strażnicy miejscy poinformują właściwą instytucję.

Poniedziałek, 26 lutego. Funkcjonariusze z Referatu V dostali informację o kotach trzymanych w złych warunkach. Około godziny 13.00 pojechali na miejsce, aby sprawdzić jak żyją zwierzęta i porozmawiać z ich właścicielką.

Zastaliśmy kobietę i 10 kotów perskich. Wszystkie czworonogi miały zaropiałe oczy. Dwa z nich trzymane były w klatkach. Starsza pani powiedziała, że kilka dni temu była z nimi u weterynarza. Niestety nie miała żadnego dokumentu, który by to potwierdzał. W mieszkaniu panował nieporządek i czuć było zapach kocich odchodów – mówi młodszy strażnik Natalia Strojna.

Mundurowi poinformowali właścicielkę, że w ich ocenie koty trzymane są w nieodpowiednich warunkach i niestety nie wyglądają na zdrowe. O zaistniałej sytuacji strażnicy poinformują odpowiednią instytucję.

Poprzedni artykułBrzeźno: Twoja dzielnica - Twój Gdańsk Następny artykułOdprawa roczna w straży – raport za 2017 rok