Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Siedlce, Wzgórze Mickiewicza: Twoja dzielnica - Twój GdańskWysoka frekwencja, sala gimnastyczna wypełniona po brzegi. Liczni mieszkańcy dzielnic Siedlce i Wzgórze Mickiewicza chcieli porozmawiać z prezydentem Pawłem Adamowiczem i jego zastępcami. W środę 17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 58 przy ul. Kartuskiej odbyło się 74. spotkanie obywatelskie z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.

Paweł Adamowicz mówił między innymi o inwestycjach w dzielnicach, zarówno tych zrealizowanych, jak i planowanych. Najczęstsze problemy, które zgłaszali  mieszkańcy to uszkodzone nawierzchnie niektórych ulic oraz zbyt mała – ich zdaniem – częstotliwość kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Po spotkaniu ogólnym do dyspozycji mieszkańców zostali zastępcy prezydenta.

Przeczytaj relację ze spotkania na: gdansk.plSiedlce, Wzgórze Mickiewicza: Twoja dzielnica - Twój Gdańsk

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli straży miejskiej. Mieszkańcy bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi porządku w ich dzielnicach. Najczęściej zgłaszali problemy związane z nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami, spalaniem odpadów oraz spożywaniem alkoholu pod chmurką. Na stanowisku straży miejskiej uczestnicy spotkania mogli znaleźć liczne materiały edukacyjne i informacyjne.

Dzielnice Siedlce i Wzgórze Mickiewicza obejmuje swoim zasięgiem Referat V Straży Miejskiej w Gdańsku, z siedzibą przy ul. Wilanowskiej 2, tel. 58 322 52 04.

Wszelkie problemy porządkowe na terenie miasta można zgłaszać strażnikom miejskim, dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer 986.

Poprzedni artykułNiesprawne auto, szybka pomoc Następny artykułW walce o czystsze powietrze