Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Duży kłopot małego czworonogaNie wiadomo, czy zgubił się podczas spaceru czy sam uciekł. Pewne jest to, że nie wiedział, gdzie jest i bardzo chciał wrócić do domu. Próbował nawet skorzystać z komunikacji miejskiej! Zabłąkanym psiakiem zaopiekował się patrol straży miejskiej.

Wtorek, 9 stycznia. Była godzina 14.15. Funkcjonariuszki z Referatu VI podejmowały właśnie interwencję wobec osoby palącej na przystanku autobusowym. W pewnej chwili do radiowozu podeszło dwóch chłopców. Powiedzieli, że od pewnego czasu chodzi za nimi buldog francuski. Zachowanie czworonoga mogło świadczyć o tym, że się zgubił.

Psiak przybiegł za dziećmi do radiowozu. Rozmowa chłopców z strażniczkami niespecjalnie go interesowała. Za to pobyt na przystanku dawał możliwość dalszej podróży…

Pies biegał po przystanku. W pewnym momencie podjechał autobus, a on chciał wejść do środka. Złapałam go,Duży kłopot małego czworonoga wzięłam na ręce i udałam się do radiowozu, aby trochę go uspokoić – opowiada młodszy strażnik Agata Beringer.

Funkcjonariuszki zajęły się zdezorientowanym czworonogiem. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania powiadomiły o sytuacji schronisko dla bezdomnych zwierząt. Po jakimś czasie na miejsce przyjechał pracownik placówki i zabrał psa ze sobą.

Poprzedni artykułPatrol pomógł choremu Następny artykułBez domu, na styku Gdańska i Gdyni