Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

U Przyjaciół w Domu „Przy Lesie”Świąteczne spotkania strażników i podopiecznych Domu Dziecka „Przy Lesie” to już tradycja. Młodzi ludzie od lat zapraszają do siebie mundurowych na Wigilię. Nasi funkcjonariusze natomiast przygotowują z tej okazji upominki, które sprawiają obdarowanym wiele radości.

Tegoroczne wspólne świętowanie odbyło się w sobotę, 16 grudnia. Strażnicy z Referatu II pojawili się w Domu „Przy Lesie” punktualnie o 16:00. Dzieci niecierpliwie czekały już na mundurowych. Było jak zwykle dużo radości. A ponieważ za chwilę miał się pojawić również Święty Mikołaj, nie zabrakło emocji, którym szczególnie dał się ponieść najmłodszy z chłopców w wieku 2,5 lat.

Dzieci przywitały nas kawą i pysznym ciastem, które upiekła jedna z dziewcząt. Potem przyszedł czas na wręczanie prezentów. Każde dziecko wybrało coś dla siebie. Młodsi skupili się na słodyczach, starsi na kosmetykach. Maskotki i zabawki momentalnie znalazły swoich nowych opiekunów – opowiada z uśmiechem młodszy inspektor Anna Paszkiewicz. Po obejrzeniu upominków dzieci zaprosiły nas na wspólną kolację, w przygotowaniu której pomogła pani Dorota. Resztę wieczoru spędziliśmy rozmawiając. A o czym, to już nasza tajemnica – dodaje.

Składamy ogromne podziękowania wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku, którzy jak zawsze bardzo chętnie i licznie wzięli udział w akcji przygotowania prezentów dla Domu Dziecka „Przy Lesie”.
Tegoroczną zbiórkę upominków aktywnie wsparli pracownicy Wydawnictwa Medycznego Via Medica w Gdańsku. Jesteśmy im za to niezwykle wdzięczni. Dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!

Dom Dziecka „Przy Lesie”, który mieści się przy ulicy Wiosłowej w Gdańsku, ma 13 podopiecznych w wieku od 2,5 do 16 lat – 4 dziewcząt i 9 chłopców. Gdańscy strażnicy przyjaźnią się z placówką od wielu lat. Młodzi ludzie mogą liczyć na wsparcie mundurowych nie tylko od święta. Nasi funkcjonariusze niejednokrotnie angażowali się w prace remontowe w budynku lub w porządkowanie ogrodu. I nadal będą pomagać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba!

Czytaj także:
W Domu „Przy Lesie” już święta!
Wigilia w Domu „Przy Lesie”
Strażnik pomoże także w ogrodzie
Prezenty od strażników
Dobra robota!
Aktywni po godzinach
Nieśmy pomoc! Mamy to we krwi!

Poprzedni artykułPrzedświąteczna wizyta u osób bezdomnych Następny artykułWesołych Świąt!