Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

XI Olimpiada: Wyniki I etapu924 uczniów z 43 pomorskich szkół rozwiązywało w czwartek 7 grudnia test w ramach pierwszego etapu XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Stop smogowi!”. Do drugiej tury konkursu zakwalifikowały się 544 osoby, którym udało się uzyskać co najmniej 11 punktów z 20 możliwych do zdobycia. Następny etap 25 stycznia.

Chęć udziału w XI Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło 1315 osób. Ostatecznie 7 grudnia do konkursu przystąpiło 924 uczniów w dziewięciu pomorskich miastach: Gdańsku, Chojnicach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Rumi, Starogardzie Gdańskim i Tczewie. Do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru.

W Gdańsku uczestniczyło w konkursowych zmaganiach 237 osób z 10 szkół. Najliczniejszą, 120-osobową reprezentację stanowili uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego. Do II etapu XI Olimpiady zakwalifikowało się 151 gdańskich uczniów.

25 stycznia 2018 roku uczniowie będą mieli do rozwiązania test z pytaniami wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi. Najlepsi z ponad pięciuset uczestników drugiej rundy konkursu spotkają się w finale.

Ostatni etap odbędzie się 22 marca 2018 roku w Starogardzkim Centrum Kultury w Starogardzie Gdańskim. Finaliści będą mieli za zadanie zdiagnozować zagrożenia wynikające z niewłaściwego spalania odpadów i zaproponować rozwiązania tych problemów. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.

Zwycięzca XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie otrzyma między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Na nagrody rzeczowe mogą liczyć wszyscy finaliści. W poprzednich edycjach konkursu były to między innymi: laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, aparaty fotograficzne oraz kursy prawa jazdy. Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę Olimpiady, dostanie indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

Głównymi organizatorami XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Stop Smogowi!” są Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizują straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa oraz straż gminna z Kościerzyny. Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Honorowy patronat nad XI Olimpiadą sprawują: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska.

Tutaj pobierzesz regulamin XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Stop smogowi!”

Czytaj także:
XI Olimpiada: Padł kolejny rekord
XI Olimpiada: Zapraszamy do udziału!
O bezpieczeństwie wiedzą najwięcej…
Najlepsi z najlepszych – wyniki IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Poznaliśmy laureatów VIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Poprzedni artykułBliskie spotkanie z przyrodą Następny artykułRunął w dół po schodach