Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Bobry tu byłyCztery drzewa zostały uszkodzone przez bobry. Ich pnie były na tyle zniszczone, że ze względów bezpieczeństwa musiało dojść do wycinki. Wezwani na miejsce strażnicy poprosili o pomoc strażaków z OSP, którzy szybko uporali się z problemem.

Czwartek, 30 listopada. Około godziny 12:45 na alarmowy numer 986 przekazana została informacja, że w Sobieszewie bobry podgryzły drzewa. Okoliczni mieszkańcy byli zaniepokojeni tą sytuacją. Na miejsce pojechał patrol z Referatu VI.

Przy ulicy Jachtowej zobaczyliśmy cztery drzewa uszkodzone przez bobry. Zagrożone było bezpieczeństwo osób i pojazdów korzystających z ulicy Jachtowej, jak również linii energetycznej. O pomoc poprosiliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Sobieszewie – mówi specjalista Andrzej Hinz. Strażacy uznali, że drzewa stanowią duże zagrożenie i trzeba je wyciąć – dodaje. /posłuchaj/

Wspólna akcja trwała około pół godziny. Strażacy wycinali drzewa, a strażnicy w tym czasie zabezpieczali drogę, by nikomu nic złego się nie stało.

Jak wynika z relacji okolicznych mieszkańców, do kłopotliwej sytuacji doprowadziły cztery młode bobry, które mieszkają w pobliskim stawie.

 Poprzedni artykułPrzedszkolaki wystąpiły na deskach teatru Następny artykułStatystyka: listopad 2017