Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

VII Dwór: zabawa i edukacjaDziesiątki osób w różnym wieku uczestniczyły w festynie, zorganizowanym przez Radę Dzielnicy VII Dwór i miejscową parafię. W imprezie wzięli udział także strażnicy miejscy, którzy zwracali szczególną uwagę na kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

Program festynu, który odbył się w sobotę 9 września, obfitował w liczne quizy, konkursy oraz zabawy sportowo-sprawnościowe. Jego organizatorzy położyli duży nacisk na zagadnienia związane z bezpieczeństwem, stąd obecność na imprezie przedstawicieli straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej.

Nasi funkcjonariusze z Referatu I zachęcali uczestników zabawy między innymi do spaceru w alkogoglach – czyli specjalnych okularach, dzięki którym na trzeźwo można przekonać się, jak odbiera swoje otoczenie ktoś, kto pił alkohol.

VII Dwór: zabawa i edukacjaKażdy mógł doświadczyć jak bardzo alkohol zaburza widzenie rzeczywistości i sprawia, że traci się kontrolę nad samym sobą. Bywa to przyczyną tragicznych wypadków. Chcieliśmy dotrzeć do jak najszerszego grona mieszkańców, by uświadomić im zagrożenia wynikające ze stanu nietrzeźwości – mówi starszy inspektor Katarzyna Bobowicz.

Strażnicy rozdawali materiały informacyjno-edukacyjne – między innymi „Kartki dla Sąsiada”, przygotowane w ramach akcji „Razem dbamy o Nasze Miasto”. Zabezpieczali także teren wokół placu kościelnego przy ulicy Abrahama, na którym odbywał się festyn. Wspólna zabawa trwała około czterech godzin.

Poprzedni artykułAniołki: Twoja dzielnica - Twój Gdańsk Następny artykułMyślały, że strażnicy niczego nie zauważą