Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Dryfująca motorówkaZałodze motorówki z popsutym silnikiem udzielił pomocy nasz patrol wodny. Uszkodzona łódź dryfowała. Na jej pokładzie było sześć osób. Tuż obok przepływały dużo większe jednostki. Tego dnia na kanale portowym nie było spokojnie.

Niedziela, 16 lipca. Patrol wodny straży miejskiej płynął Martwą Wisłą. Około godziny 17:00 na wysokości Nabrzeża Zbożowego mundurowi dostrzegli dryfującą motorówkę. Na jej pokładzie było sześć osób, w tym troje dzieci. Jak się okazało, w łodzi zepsuł się silnik. Funkcjonariusze zaproponowali załodze pomoc.

Na kanale panował wzmożony ruch dużych jednostek. Dlatego też ze względów bezpieczeństwa najpierw skierowaliśmy motorówkę do pobliskiego nabrzeża, by wysadzić tam pasażerów. Łódź ze sternikiem odholowaliśmy następnie do bezpiecznego miejsca poza kanałem portowym – mówi starszy specjalista Zbigniew Panek z Referatu II.

Łódź straży miejskiej patroluje w sezonie letnim wody Martwej Wisły, Motławy i Opływu Motławy od Westerplatte, mostu w Sobieszewie i Górek Zachodnich przez Śródmieście po Krępiec.

Czytaj również:
Pomagamy także na wodzie
Dryfujący skuter
Patrol wodny

Poprzedni artykułZ meleksa na komisariat Następny artykułSpalanie odpadów na Stogach